تبلیغات
ღگالری عکس های وینکسღ - Believix


Believix (بلیویکس) تغییر شکل اعضای وینکس در سیزن 4 است.این تغییر شکل پس از Enchantix (انچانتیکس)میباشد ولی وقتی وینکس در قسمت اخر سیزن 4 به سمت مجیکس پرواز میکنند با شکل انچانتیکس هستند نه به شکل اخرین تغییر شکلشان.

اطلاعات مورد نیاز
یک پری برای تبدیل شدن به Believix بایدکاری کند مردم به پری ها و جادو اعتقاد پیدا کرده و ان را باور کنند.در نتیجه Believix تنها میتواند در زمین یا جایی که مردم آن به جادو اعتقاد ندارد بدست آورده شود.Believix وقتی بیشتر مردم جادو را باور کنند قوی تر میشود پس یعنی اگر پری نمیتوانست مردم را به وجود داشتن جادو متقاعد سازد قدرتش تضعیف میشود.
بلیویکس دارای 4 بال است:بال معمولی،بال Speadix ، Zoomix ،Tracix . اعضای وینکس Believix خود را در قسمت 6 از فصل 4 بدست می آورند وقتی که راکسی آنهارا باور میکند.بلویکس خود راکسی هم در قسمت 12 از فصل 4 است.وقتی که آرتو سگ راکسی به شدت مجروح است و راکسی مجبور به تغییر شکل میشود مانند انچانتیکس بلوم .بلیویکس راکسی احتمالا" ناقص است چون او در طول کارتون تغییر شکلSpeadix ، Zoomix ،Tracix نمیکند.

در قسمت 19 از از فصل 4 اعضای وینکس نیروی جدیدی کسب میکنند به نام Sophix .این نیرو یکی از هدایای سرنوشت است(هدیه ی دانش،پری آبی رنگ) که مانند گلی به وینکس داده میشود و در این نیرو اعضای وینکس قدرتی شبیه به گیاهان پیدا میکنند و توانایی هماهنگی کامل با طبیعت را دارند.
دومین هدیه (هدیه ای از شجاعت، پری سبز رنگ) شجاعت ان هارا افزایش میدهد.تغییر شکلی با قدرت یخ.Lovix .
سومین هدیه (هدیه ای از تاریکی ،پری نارنجی رنگ) تغییر شکلی در دختران بوجود نمی آورد ولی با آن میتوان کسی را که مرده دوباره به زندگی برگرداند ولی آن را فقط یک بار میتوان استفاده کرد.

سوال مهمی که در اینجا پیش می اید این است که چرا اولین بار استلا در قسمت 1 از فصل 1 وقتی مادر و پدر بلوم را به جادو معتقد میسازد بلیویکس را کسب نمیکند؟احتمالا" در ساده ترین شرایط پری باید اول تغییر انچانتیکس بکند تا موفق به کسب بلیویکس شود.

توانایی های جادویی
همرا با نیروی Believix ، پری قدرتِ رسیدن به قلب یک فرد و  کمک به غلبه بر عادات بد یا نقاط ضعف آن فرد را دارد.هر پری نوع متفاوتی از این قدرت را دارد:

 

بلوم: Strength of Life - دوام زندگی
.......................................................


 استلا:  Dawn of Light - نور سحر
.......................................................


 موزا: Bright Heart - قلب روشن
.......................................................


 تکنا: Gem of Mind - گوهر ذهن
.......................................................


 فلورا: Breath of the World - رایحه جهان
.......................................................


لایلا: Spirit of Courage - روح شجاعت
.......................................................
راکسی: هیچ چیز ( با این حال میتوان گفت او نیز یکی دارد و به راحتی نمیتواند از ان استفاده کند)

شکل نهایی؟
یک سوال وجود دارد . اعضای وینکس در آخر این فصل با شکل بلیویکس خود به مجیکس نمیروند بلکه به شکل انچانتیکس هستند.
با این حال وقتی دختر ها برای اولین بار به زمین رفتند خانم فاراگوندا به انها گفت که فرم نهایی انها انچانتیکس خواهد بود ولی تغییر شکل های بسیاری سطح تغییر شکل بالا تری دارند و دارای قدرت های بالاتری نسبت به انچانتیکس هستند.در شرایط خاص در مورد بلیویکس اگر مردمی که اعتقادی به سحر و جادو ندارند توسط پری ها باور کنند پری ها میتوانند از بلیویکس به جای قدرت انچانتیکس خود استفاده کنند.
دیگر چیزی که نشان میدهد انچانتیکس فورم نهاییی پری هاست این است که در آلفه آ تحت یک دوره ی 3 ساله دانش آموزان ابتدا قدرت پری استاندارد(ٌWinx) خود را کنترل میکنند ،بعد چارمیکس خود را بدست می آورند و سپس انچانتیکس.بلیویکس در مدرسه ی آلفه آ مورد مطالعه قرار داده نمیشود.این قدرت برای یک پری در سطح طبیعی نیست و هر کسی نمیتواند قدرت بلیویکس را بدست آورد.در پایان فصل 4 زمانی که وینکس پرواز خود را به سوی مجیکس اغاز میکنند با فرم انچانتیکس خود از زمین خارج میشوند.

ترجمه توسط: http://winx-gallery.mihanblog.com/
منبع: وینکس ویکی( انگلیسی)

(اگر خواستید در وبلاگ خود قرار دهید این دو قسمت بالایی ترجمه توسط: و منبع: را فراموش نکنید.ازتون خواهش میکنم.)